Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 18%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 29%

Partizani triumfon në derbin e kryeqytetit, fiton 2-1 ndaj Tiranës

Nga A2 CNN
19 Tetor 2023, 19:06 | Futboll
Partizani triumfon në derbin e kryeqytetit, fiton 2-1 ndaj Tiranës

Partizani ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 derbin e kryeqytetit me Tiranën, një ndeshje, e cila u vendos nga golat e shënuar në pjesën e dytë të lojës, pasi pjesa e parë përfundoi me rezultatin e bardhë 0-0.

Në pjesën e dytë ekipet erdhën më të motivuar, ndërsa të parët e gjetën rrugën e rrjetës të kuqtë me anë të Maget, i cili arriti të dërgojë me anë të një goditjeje me kokë topin në rrjetë.

Por, gëzimi i të kuqve zgjati vetëm pak minuta, pasi një ekstremis të pjesës së dytë Tirana arriti të barazojë me anë të Hasanit, por as gëzimi i “ bardhebluve” nuk do të zgjaste shumë, pasi vetëm dy minuta më pas Partizani kaloi sërish në avantazh me anë të Mensah, duke e vulosur rezultatin në 2-1 për “demat e kuq”.

Me këtë fitore Partizani ka parakaluar në tabelën e renditjes Tiranën, me 14 pikë, një më shumë se “bardheblutë”, të cilët kanë 13 pikë.

A2 CNN Livestream

Dita jonë