Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Basha me dibranët, asnjë fjalë për Berishën, propozime për Reformën Zgjedhore

Nga A2 CNN
22 Tetor 2023, 15:54 | Aktualitet

Për vite me radhë Lulzim Basha shfrytëzoi listat e mbyllura për të larguar rivalët dhe zërat kritikë brenda partisë, me qëllim forcimin e pozitave të veta. Por përgjegjësinë ia faturon Sali Berishës dhe Edi Ramës, që miratuan ndryshimet kushtetuese të vitit 2008. Tani pohon se listat e hapura janë ndreqja e dëmit, ndonëse kush do të futet apo jo në listën e kandidatëve për deputetë, përcaktohet përsëri nga kryetari.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi