“Kushtëzimi dhe vonesat, të papranueshme”, Lajçak pas bisedave me Kurtin dhe Vuçiç: Duhet normalizim

Nga A2 CNN
23 Tetor 2023, 16:05 | Aktualitet

Emisari special i Bashkimit Europian për dialogun, Miroslav Lajçak, bëri një përmbledhje të asaj që diskutoi me udhëheqësit në Kosovë dhe Serbi gjatë të shtunës. Zyrtari njoftoi se kërkoi nga presidenti Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri Albin Kurti që të përmbushin të gjitha detyrimet e marra përsipër në kuadër të dialogut.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu