Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

“Lufta e pamëshirshme, por me rregulla”, Macron: Koalicioni kundër ISIS të luftojë edhe Hamasin!

Nga A2 CNN
24 Tetor 2023, 15:40 | Aktualitet

Presidenti francez, Emanuel Macron, propozoi që koalicioni ndërkombëtarë, i cili lufton Shtetin Islamik në Irak dhe Siri, të zgjerohet për të përfshirë edhe luftën kundër grupit militant palestinez të Hamasit në Gaza.

Debat - nga Alba Alishani