Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

8 aktoret koreano-jugorët të vlerësuara si më të bukurat në Netflix

Nga A2 CNN
18 Gusht 2023, 18:02 | Lifestyle

Industria e kinematografisë së Koresë së Jugut ka qenë një burim i madh talentesh vitet e fundit, duke shfaqur disa nga aktoret më simpatike dhe më të talentuara në botë.

Ndërsa Netflix vazhdon të zgjerojë shtrirjen e tij globale, nuk është çudi që aktorët e Koresë së Jugut po gjejnë vendin e tyre në qendër të vëmendjes së platformës së transmetimit. Shumica e aktoreve femra që shfaqen në serialet e rrjetit jo vetëm që kanë mahnitur audiencën me aftësitë e tyre të aktrimit, por kanë tërhequr vëmendjen edhe për bukurinë e tyre magjepsëse.

Në këtë artikull do ju sjellim 8 aktoret të vlerësuara si më të bukurat që luajnë në serialet dhe filmat televizivë të Netflix.

Ditari A2 CNN