“Amnistia” e heshtur për duhanpirjen - 31 Minuta

Nga A2 CNN
10 Prill 2023, 23:14 | 31 Minuta

Që nga nëntori i vitit 2006, në Shqipëri, ligjërisht nuk lejohet konsumimi i duhanit në ambjente të mbyllura si bare, lokale, restorante apo klube nate. Asokohe ligji parashikoi masa administrative të majme për konsumatorët, administruesit dhe pronarët e subjekteve. Por çfarë po ndodh me ligjin e duhanit sot pas afro 17 vitesh? A kanë dhënë rezultat këto masa dhe a është ulur konsumi i duhanit te shqiptarët? Përgjigjet e këtyre pyetjeve jemi përpjekur t'u japim shpjegim në materialin në vijim.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli