Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Hakmarrja e Izraelit, kthen në “pluhur e hi” shtëpinë e drejtuesit të Hamasit

Nga A2 CNN
31 Tetor 2023, 12:59 | Bota

Forcat izraelite kanë publikuar së fundmi pamjet filmike ku shfaqet shkatërrimi si pasojë e bombardimeve e banesës së komandatit të Hamas, Saleh al-Arouri.

Drejtuesi në ekzil i Hamasit aktualisht jeton në Liban, pasi është vënë në listën e zezë të Izraelit për t’u asgjësuar si një ndër personat e përfshirë në organizimin e sulmit të fillimit të tetorit.

Në videon e publikuar në platformën X të IDF shihet banesa e Al Arouri në Bregun Perëndimor që shndërrohet në pluhur e hi brenda pak sekondash dhe eksperët që e mbushën atë me eksploziv.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu