Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 45%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 9%
  • Asnjëherë 27%

Reshjet shkaktojnë përmbytje në Milano

Nga A2 CNN
31 Tetor 2023, 07:14 | Bota

Reshjet shkaktojnë përmbytje në Milano

Reshjet e orëve të fundit, kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Milanos në Itali, mëngjesin e së premtes.

Një stuhi me reshje të dendura u përplas mbi rajon duke bërë që lumi Seveso të dalë nga shtrati për të përmbytur disa rrugë, duke sjellë në këtë mënyrë problematika për këmbësorët dhe qarkullimin e mjeteve.

Situata më e rëndë nga vërshimet paraqitet në zonat e Niguarda dhe Ca' Granda. Autoritetet lokale janë në gatishmëri dhe iu bëjnë thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet e panevojshme.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli