“Dështon Nike”, dëmtohet basketbollisti amerikan, shkak atletet

Nga A2 CNN
22 Shkurt 2019, 11:10 | Sporte të tjera
“Dështon Nike”, dëmtohet basketbollisti amerikan, shkak

Gjigantët sportiv të “Nike” po përballen me një reklamë negative dhe me një ulje të mundshme të blerjeve.

Kjo pasi, në basketbollin e kolegjeve në Shtetet e Bashkuara, Zajon Uilliamson, një basketbollist 18 vjeçar, pësoi një dëmtim serioz teksa atletja e tij u shkatërrua papritur vetëm pas një minute lojë.

“Ne jemi të shqetësuar, por jemi duke punuar për të gjetur problemin. I urojmë basketbollistit shërim të shpejtë”, u shpreh kompania e veshjeve “Nike” në një komunikim për mediat.

Ngjarja aspak e bukur u pa edhe nga ish-presidenti Obama, i cili ishte prezent në ndeshjen e basketbollit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli