Divorci më i madhi i dekadës së fundit vjen në një dokumentar

Nga A2 CNN
10 Gusht 2023, 17:12 | Showbiz

Në Discovery+ mbërrin dokumentari kushtuar një prej çifteve më të diskutuar dhe më kontrovers të showbiz-it, i cili ka ndezur lajmet për mirë apo për keq, si në fillim të historisë së tyre të dashurisë, ashtu edhe në periudhën e krizës së thellë. Dokumentari, i titulluar “Kim Kardashian vs Kanye Ëest: Divorce” është i disponueshëm në këtë platformë që nga 10 gushti dhe tregon historinë e ndërlikuar të dashurisë mes sipërmarrëses dhe artistit, e cila filloi në 2014 me martesën përrallore në Firence, e cila përfundoi në 2022, pas vitesh të betejave ligjore, krizave dhe akuzave të të gjitha llojeve.

Nga ana tjetër, marrëdhënia mes Kim Kardashian dhe Kanye West, edhe një vit pas divorcit aktual të çiftit, ende shkakton diskutime. Dhe megjithëse në “The Kardashians”, një serial dokumentar për familjen e Kim u transmetua në HULU (dhe Disney Plus), modelja dhe biznesmenja tashmë ka trajtuar çështjen e divorcit dhe të gjitha marrëdhëniet që erdhën pas përfundimit të martesës së saj ndër të gjitha, ajo me Pete Davidson. Por ka ende shumë për të thënë për dashurinë e përfunduar mes Kim dhe Kanye.

Dokumentari Discovery+ trajton ndarjen mes të dyve nga një këndvështrim i dyfishtë. Ai më intim, i lidhur me marrëdhëniet jo gjithmonë lineare të Kardashian dhe West, të cilët gjatë martesës patën katër fëmijë, North, Saint, Chicago dhe Psalm, dhe ajo më publike e familjes së Kanye dhe gruas së tij, e udhëhequr nga Kris Jenner i papërkulur dhe shpeshherë i ngathët.

Mes sulmeve online të pësuar dhe nisur nga të dyja palët, lufta për të siguruar kujdestarinë e fëmijëve dhe akuzat e West ndaj familjes së saj, i cili nuk e ka fshehur kurrë se nuk është vendosur në klanin Kardashian, divorci mes Kim dhe Kanye është padyshim më i madhi i dekadës së fundit. Një dokumentar ekskluziv që përpiqet të hedhë dritë mbi pikat më të errëta.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu