Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 14%
  • Jo 86%

Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes, Kurti emëron kolonelin e FSK në vend të Mehaj

Nga A2 CNN
8 Gusht 2023, 16:50 | Aktualitet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti emëroi kolonelin Ejup Maqedonci si ministrin e ri të mbrojtjes, pasi Armend Mehaj dha me herët dorëheqjen duke cituar arsye familjare. Maqedonci ka qenë pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ka mbajtur disa poste në FSK.

A2 Business