Duhet të ishte në arrest shtëpie, Fatjon Murati dyshohet se është larguar nga Shqipëria

Nga A2 CNN
13 Mars 2023, 11:30 | Aktualitet

Fatjon Murati, pronari i lokalit ndaj të cilit u qëllua me breshëri automatiku të dielën në mbrëmje, duke vrarë banakieren dhe plagosur 5 të rritur dhe 1 fëmijë të mitur, duket se është larguar nga Shqipëria. Murati duhet të ishte në banesë pasi ndaj tij ishte dhënë masa e sigurisë “arrest shtëpie” për veprën penale “armëmbajtje pa leje”. Por pas ngjarjes së rëndë në zonën e “Don Boskos”, efektivët e policisë që kanë shkuar në shtëpinë e tij, që ndodhej pranë lokalit, nuk e kanë gjetur aty.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu