Duket çmenduri, por thjesht provojeni! Pse ekspertët na këshillojnë që të fusim në frigorifer çarçafët para se të flemë?

Nga A2 CNN
2 Gusht 2023, 22:08 | Lifestyle
Duket çmenduri, por thjesht provojeni! Pse ekspertët na

Mund të duket e absurde, por sipas ekspertëve funksionon. Një truk i shpejtë për një gjumë të freskët dhe të rehatshëm është të vendosni çarçafët në frigorifer për disa orë para se të shkoni në shtrat.

Eksperti i gjumit Grant Lewis tregon pse.

"Është mënyra më efektive për të ulur ndjeshëm temperaturën në shtratin tuaj", shpjegon Lewis.

Për të gjithë ju që ju duket çmenduri, thjesht provojeni. Vendosini çarçafët tuaj në një qese hermetike dhe futini në frigorifer. Rezultati do të jetë fantastik.

A2 CNN Livestream

Dita jonë