Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 0%
  • Shpesh 100%
  • Asnjëherë 0%

Dy ndeshje dy gola, Cikalleshi nuk ndalet në Turqi

Nga A2 CNN
19 Gusht 2023, 11:33 | Futboll
Dy ndeshje dy gola, Cikalleshi nuk ndalet në Turqi

Sokol Cikalleshi nuk di të ndalet në Superligën turke. Sulmuesi i kombëtares shqiptare u bë sërish protagonist në Turqi teksa mbrëmjen e të premtes shënoi ndaj Antaliaspor në transfertë.

Bomberi nga Kavaja realizoi nga penalltia në minutën e 60-të për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm skuadrës së tij.

Festa zgjati pak, pasi vendasit barazuan dhe dy skuadrat ndanë nga një pikë me njëra-tjetren. Një javë më parë, sulmuesi shqiptar shënoi në barazimin 1-1 ndaj Istambulspor, ndërsa në dy jave ka shënuar në total dy gola.

Ditari A2 CNN