Emisione

Dita jonë
E hënë - e premte, 07:00
“Dita jonë” është programi i mëngjesit në A2, i cili çel transmetimet e çdo dite me lajmet dhe ngjarjet kryesore nga Shqipëria dhe Bota. Nga ora 7:00 deri në 8:45 “Dita jonë” sjell në ekran informacionet e para dhe një larmi temash të aktualitetit. Programi vjen tek teleshikuesit me rubrika, analiza dhe intervista nga të ftuar të rëndësishëm. “Dita jonë” prezantohet nga Aulona Minga dhe Blendi Salaj, me mbështetjen e gazetarëve dhe reporterëve të redaksisë së A2.
A2 Business
E mërkurë, 21:30
A2 BUSINESS është një program i përjavshëm i producentes ekzekutive Aurora Sulçe. Analiza të detajuara për biznesin dhe ekonominë sillen mbrëmjen e së mërkurës në ekranin e A2 CNN. Programi ka një hapësirë kohore prej 45 minutash dhe të ftuarit sjellin argumente dhe fakte për tema të rëndësishme ekonomike. Ky është një program ku kanë shumë rëndësi shifrat, të cilat pasqyrohen me anë të një paraqitje grafike të zgjedhur.41
Absolut 4
E hënë, e martë, e enjte, 21:00
“Absolut 4” është programi i mbrëmjes në A2 CNN. Ai trajton çështjet kryesore të politikës dhe temave të aktualitetit, përmes debateve, intervistave, komenteve dhe analizave në studio. “Absolut 4” transmetohet në orën 21:00 në tre ditë të javës, e hënë e martë dhe e enjte nën drejtimin e Merita Haklajt, producente ekzekutive në A2 CNN. Ky program ka në themel lirinë e fjalës si një vlerë absolute e çdo shteti demokratik, ku media konsiderohet pushtet i katërt.
Euro⚽Tani
11 Qershor - 11 Korrik, 23:05
Euro⚽Tani, emisioni më i ri në A2, i dedikuar për turneun më të rëndësishëm të futbollit në kontinent, Kampionati Europian. Prej datës 11 qershor deri më 11 korrik 2021, me Erald Kodhelin në studio, të ftuar opinionistë, ekspertë, ish-lojtarë e trajnerë, të cilët do të komentojnë e analizojnë atë që do të ndodhë në turneun jubilar të organizuar nga UEFA. Ndiqni shpjegimet taktike të ekspertëve te “muri magjik” i A2, ku skemat e trajnerëve dhe ekzekutimet e lojtarëve në fushë zbërthehen grafikisht.
Zgjedhja e Amerikës
E premte, 20:00
“Zgjedhja e Amerikës”, emisioni më i ri në A2, vjen çdo të premte për të sjellë në ekran debatet kryesore dhe situatën e fushatës presidenciale amerikane që zhvillohet midis kandidatëve Donald Trump dhe Joe Biden. Do të mundohemi të ofrojmë për publikun shqiptar jo vetëm informacion me interes mbi zhvillimet në Shtetet e Bashkuara, por edhe më shumë qartësi mbi sesi funksionon sistemi politik amerikan, i pasur në traditë dhe ndonjëherë i ndërlikuar. Zgjedhjet Amerikane mbartin një rëndësi të veçantë, siç është vendi që Shtetet e Bashkuara zënë në botë. Gara për shtëpinë e bardhë, ka rëndësi jo vetëm për miqtë tanë historikë në Shtetet e Bashkuara, por edhe për ne vetë dhe çështjen shqiptare, ndaj dhe me ndihmën e çmuar të kolegëve të redaksisë së A2 dhe kontributorëve të tjerë, do të përqendrohemi tek Amerika në këtë cikël informues deri në 3 nëntor, në ditën e zgjedhjeve.
Dritësim
Është një program me karakter investigativ dhe hulumtues. Gazetarët Armand Bajrami dhe Jul Kasapi sjellin një këndvështrim ndryshe të historive ngjarjeve të kronikës së zezë dhe jo vetëm. Zbardhje e dëshmive, fakte dhe prova të pazbuluara, histori të patreguara, në një rrugëtim për të sjellë të vërtetën. Një program i përjavshëm.
DËSHMI
Fakte historike, ngjarje, personazhe, vijnë çdo fundjavë në ekranin e A2 CNN. Pa mësuar dhe kuptuar të shkuarën, nuk mund të shkojmë shumë larg në të ardhmen. Këtë bën edhe “Dëshmi”, emisioni që na rikthen pas ndër vite dhe na kujton luftën e ethshme për pushtet, nga Bashkimi Sovjetik, lufta për mbijetesë në Europë e Ballkan e deri tek pushteti “luksoz” i ditëve të sotme. Betejat nuk mbarojnë kurrë e sot arma më e fortë për të luftuar është diplomacia. Historinë nuk e rishkruajmë dot por ata mund ta risjellim me “Dëshmi”
Ditari Ndërkombëtar
Në epokën e globalizimit, kur ndërveprimi mes popujve qëndron në themel të zhvillimit tregtar, kulturor apo të ideve, çdo gjë ndodh në botë na prek edhe ne. Sot, asnjë vend e asnjë histori nuk është me aq e largët. “Ditari Ndërkombëtar” vjen çdo të shtunë për të ofruar një dritare të re mbi aktualitetin në botë. Një vështrim më i thelluar mbi dinamikat e botes sonë në lëvizje. Një panoramë e gjithçkaje që ndodh përtej dyerve tona.
Imagjinatë
Të paktën një herë në jetë keni pyetur veten çfarë sekretesh përmban universi; keni menduar skenare të ndryshme dhe jeni vendosur përballë pikëpyetjeve misterioze pa një përgjigje. Misteret këtu marrin përgjigje, çdo fundjavë në “Imagjinatë”, vetëm në ekranin e A2.