Finalja e Kupës së Botës, tërbimi i Giroud pasi u zëvendësua pa u mbyllur pjesa e parë

Nga A2 CNN
18 Dhjetor 2022, 19:12 | Futboll

Olivier Giroud u duk tepër i nxehur duke përplasur shishen e ujit në tokë pasi trajneri i Francës Didier Deschamps e zëvendësoi nga loja pa u mbyllur pjesa e parë e finales së Kupës së Botës, në momentet kur Argjentina po fitonte 2-0.

Në minutën e 40, Deschamps nxori nga loja Giroud dhe Dembele, të cilët nuk kishin bërë asgjë deri në atë moment, madje Dembele kishte shkaktuar edhe penalltinë që i dha epërsinë fillestare Argjentinës.

Në vend të tyre u futën Randal Kolo Muani dhe Marcus Thuram. Edhe pse Franca arriti të barazonte dy herë rezultatin, në fund humbi me penallti finalen.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024