Harroni bukën me gjalpë, artistja po çmend rrjetin me veprat e saj të ngrënshme

Nga A2 CNN
6 Shkurt 2022, 19:52 | Fotolajme

Bukë, gjalpë dhe reçel është fantazia më e madhe që shumëkush prej nesh mund të ketë çdo mëngjes para se të shkoj në punë ose në shkollë.

Por një artiste vizuale kineze dhe që në rrjetet sociale identifikohet si Jiangcaicai, ka shndërruar lyerjen e fetave të bukës në një art më vete. Kinezja që ka dhjetëra mijëra fansa në Instagram punon me një baze e përbëre nga pure patateje, të cilës i shton disa ngjyrues për ushqime, totalisht të padëmshëm për organizmin.

Pureja shndërrohet në çdo subjekt te mundshëm, nga pyje të larta në krijesa mitologjike, nga peizazhe përrallor ene lule që duket sikur janë të freskëta, gati për t'iu marrë erë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi