Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

“High Five” Prishtinë-Beograd, Vuçiç: Bisedime të vështira, takime të rëndësishme përpara në Bruksel

Nga A2 CNN
21 Tetor 2023, 17:42 | Aktualitet

Presidenti Aleksander Vuçiç, pas mbledhjes me të dërguarit e pesë vendeve të mëdha, tha se takimi ishte i vështirë dhe se në ditët në vijim pret që të ketë takime të rëndësishme në Bruksel. Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak, i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar dhe këshilltarët diplomatikë të liderëve të Francës, Gjermanisë dhe Italisë kanë vizituar më parë Prishtinën.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi