Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 17%
  • Shpesh 17%
  • Asnjëherë 67%

“iPhone Photography Awards”, imazhet më të bukura të vitit të realizuara me telefon  

Nga A2 CNN
5 Gusht 2023, 15:20 | Fotolajme

Janë shpallur fituesit e konkursit për fotografinë më të bukur, realizuar me anë të një Iphone. Nga Meksika në Suedi, fotogaleria e mësipërme shfaq momente të veçanta dhe emocionet e botës sonë, përgjatë këtij viti, siç u panë nga përdoruesit e iPhone dhe iPad.

Edicioni i 16-të i konkursit vjetor nuk është vetëm një dëshmi e aftësisë së fotografëve, por tregon edhe zhvillimin e cilësisë së aparatit të telefonit që kur iPhone doli për herë të parë në treg në 2007. Fituesit u zgjodhën nga mijëra aplikime në 14 kategori: udhëtim, stil i jetës, arkitekturë, natyrë, kafshë etj. Çmimi i madh i këtij viti shkoi për Ivan Silva nga Meksika. Imazhi i tij, "Heroe", i një djali të vogël që kërcente nga gëzimi, i veshur me një fanellë futbolli të Lionel Messi-t, u shkrep me një iPhone 12 Pro.

Dita jonë