Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 17%
  • Shpesh 17%
  • Asnjëherë 67%

Kessie zgjedh Arabinë Saudite, një hap larg Al-Ahli

Nga A2 CNN
5 Gusht 2023, 16:37 | Futboll
Kessie zgjedh Arabinë Saudite, një hap larg Al-Ahli

Frank Kessie ka arritur një akord paraprak për tu transferuar tek Al Ahli në Arabinë Saudite. Edhe pse lojtari kërkohej prej kohësh nga Juventus, dëshira e tij ishte të largohej jashtë Europë dhe të nisë një tjetër aventurë në karrierën e tij.

Zyrtarizimi pritet të bëhet në ditët në vijim ndërsa nga transferim Barcelona do të përfitojë 15 milionë euro.  Futbollisti nga Bregu i Fildishtë do të firmosë një kontratë deri në vitin 2026 ndërsa paga e tij arrin deri në 14 milionë euro në dyfishi i asaj që ai merrte tek Barcelona.

Kessie largohet pas një viti nga Barcelona ku u aktivizua ne 43 ndeshje dhe shënoi 3 gola.

Dita jonë