Komisioneri Varhelyi: Zgjerimi i Ballkanit Perëndimor, prioriteti i punës sonë!

Nga A2 CNN
6 Tetor 2023, 14:05 | Aktualitet

Pas përfundimit të Ministerialit të ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit në Tiranë, ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, Ministrja për Punët e Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Annalena Baerbock dhe Komisioneri i BE-së për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, mbajtën një konferencë të përbashkët për mediat.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani