Krujë, mori fletën e votimit të vetes dhe mamasë e i hodhi në kosh, arrestohet 44-vjeçari

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 16:09 | Kronikë
Krujë, mori fletën e votimit të vetes dhe mamasë e i hodhi

Policia ka arrestuar një 44-vjeçar, me akuzën e dëmtimit të materialit zgjedhor. Ngjarja ka ndodhur reth orës 13:50, në Krujë.

“Komisioni i Qendrës së Votimit 1285/2, KZAZ Nr. 20, Krujë, ka kërkuar ndihmë nga Policia e Shtetit, pasi shtetasi B. T. kishte marrë 2 fletë votimi nga Qendra e Votimit dhe ishte larguar.  Shërbimet e Policisë kanë organizuar menjëherë punën dhe si rezultat kanë kapur dhe shoqëruar në Komisariat, shtetasin B. T., i cili pasi ka marrë me vete 2 fletët e votimit (të veten dhe të nënës), ka dalë nga Qendra e Votimit, i ka dëmtuar fletët e votimit dhe i ka hedhur ato në koshin e mbeturinave. Në përfundim të veprimeve të kryera në drejtimin e Prokurorisë, shtetasi B. T., 44 vjeç, banues në Tapizë, është arrestuar në flagrancë, për veprën penale Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia ka sekuestruar 2 fletët e votimit që ky shtetas mori nga Qendra e Votimit. Në drejtimin e Prokurorisë po vijojnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi