Kumbullën e tradhtojnë nervat, godet me shkelm yllin e Italisë

Nga A2 CNN
12 Mars 2023, 18:52 | Futboll

Marash Kumbullën e kanë tradhtuar nervat në ndeshjen e kësaj të diele ndaj Sassuolos në Serie A. Ai ishte Marash Kumbullën e kanë tradhtuar nervat në ndeshjen e kësaj të diele ndaj Sassuolos në Serie A. Ai ishte në formacionin e Romës, por e mbylli ndeshjen para kohe, pasi në fundin e pjesës së parë u bë pjesë e një veprimi antisportiv. I provokuar nga Domeniko Berardi, Kumbulla reagon duke e goditur me shkelm kundërshtarin. Gjyqtari sheh pamjen në VAR dhe e ndëshkon mbrojtësin shqiptar me karton të kuq, ndërsa jep edhe 11-metërsh për Sassuolon, të cilën e ktheu në gol pikërisht Berardi.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi