Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Kurti dhe Vuçiç, takime të ndara me liderët europianë në Bruksel

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 11:37 | Aktualitet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, qëndrojnë sot në Bruksel për një sërë takimesh me udhëheqës të Bashkimit Evropian. Sipas zëdhënësit të BE-së, Peter Stano, takimet e tyre të ndara janë vazhdimësi e procesit që filloi fundjavën e kaluar, kur 5 të dërguarit perëndimorë vizituan Prishtinën dhe Beogradin. Kurti dhe Vuçiç do të priten veçmas nga kancelari gjerman, Olaf Scholz, presidenti francez, Emmanuel Macron, dhe kryeministrja italiane, Giorgia Meloni.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi