Përplasje Izrael-OKB, Netanjahu: Gati për sulmin tokësor, bombardimet vetëm fillimi

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 11:05 | Aktualitet

Pavarësisht presionit ndërkombëtar, Izraeli shprehet i vendosur të vazhdojë me operacionin tokësor në Gaza. Kryeministri Benjamin Netananjahu tha se bombardimet ajrore janë vetëm fillimi. Teksa katastrofa në Rripin e Gazës thellohet, vijon e ashpër përplasja mes izraelit dhe shefit të OKB-së, Guterres.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi