Ligji për Kushtetuesen, Bylykbashi: Arsyetim skandaloz për rritjen e pagave për gjyqtarët

Nga A2 CNN
14 Shtator 2023, 11:46 | Aktualitet

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, deklaroi se do votojë kundër ligjit për Gjykatën Kushtetuese që i hap rrugën rritjes së rrogës për anëtarët e saj. Ligjvënësi demokrat u shpreh se arsyetimi për rritjen e pagave për këtë kategori është skandaloz dhe shtoi se nëse ligj hyn në fuqi një gjyqtar do paguhet sa 100 pensionistë së bashku.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi