Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

“Lufta e pamëshirshme, por me rregulla”, Macron: Koalicioni kundër ISIS të luftojë edhe Hamasin!

Nga A2 CNN
24 Tetor 2023, 15:40 | Aktualitet

Presidenti francez, Emanuel Macron, propozoi që koalicioni ndërkombëtarë, i cili lufton Shtetin Islamik në Irak dhe Siri, të zgjerohet për të përfshirë edhe luftën kundër grupit militant palestinez të Hamasit në Gaza.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani