''Lufta po vjen në Rusi’’, Zelensky: Sulmet në Moskë, të drejta e të pashmangshme

Nga A2 CNN
31 Korrik 2023, 10:31 | Aktualitet

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski paralajmëron se lufta po shkon në Rusi, pas sulmeve me dronë në kryeqytetin Moske. Duke i cilësuar ato si të pashmangshme dhe të drejta, Zelenski theksoi se Ukraina po bëhej gjithnjë e me e fortë. Sakaq, ish-presidenti rus, Dmitri Medvedev kërcënoi Kievin me përdorim të armëve bërthamore.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi