Makina "hedh në ajër" kalimtarët, të paktën 5 viktima

Nga A2 CNN
12 Janar 2023, 07:40 | Bota

Të paktën 5 persona humbën jetën dhe 13 të tjerë mbetën të plagosur, kur një makinë hyri me shpejtësi skëterrë mes kalimtarëve në një kryqëzim.

Videot e siguruara nga një kamera sigurie tregojnë makinën teksa kalon mbi vijat e bardha dhe hedh në ajër kalimtarët, për t’u larguar më pas me shpejtësi nga vendngjarja.

Autoritetet kineze arritën të ndalojnë drejtuesin e mjetit dhe po hetojnë ngjarjen nëse bëhet fjalë për një aksident apo sulm të qëllimshëm.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Edicioni informativ nga Suela Demiri