Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Mbetjet urbane të Fierit ngelin në rrugë, punëtorët e inceneratorit bojkotojnë punën: Kemi 5 muaj pa rroga

Nga A2 CNN
30 Maj 2023, 13:24 | Aktualitet

Rreth 20 punëtorë të inceneratorit të Fierit kanë bojkotuar punën, paraditen e kësaj të marte, duke bllokuar hyrjen e automjeteve që kryejnë shkarkimin e mbetjeve urbane të 6 bashkive të Qarkut Fier.

Punëtorët pohojnë se kanë 5 muaj pa marrë pagat dhe disa muaj pa sigurime shoqërore. Ata pohojnë të indinjuar se që nga muaji janar janë pa paguar ndërkohë që negociatat me administratorin shtetëror të inceneratorit, Faraudin Arapi kane rezultuar pa sukses.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi