Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

Mbinxehen oqeanet me temperatura rekord, shkencëtarët: Pasoja të rënda

Nga A2 CNN
4 Gusht 2023, 14:00 | Aktualitet

Temperatura mesatare e oqeaneve arriti nivelet më të larta të regjistruara ndonjëherë, 20.96 gradë celsius. Shkencëtarët janë të alarmuar dhe paralajmërojnë pasoja të tmerrshme për planetin.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu