Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 38%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 31%

Aplikimet në universitete, përfundon afati në U-Albania, tani gati konkurset

Nga A2 CNN
4 Gusht 2023, 09:58 | Aktualitet

Gjashtë ditë afat kishin maturantët për të zgjedhur degët e preferuara për studimet e larta në universitetet publike dhe private. Nga 29 korriku deri mesnatën e kësaj të premte, mijëra maturantë aplikuan në portalin u-Albania. Por si shkuan këto 6 ditë? Mësojmë disa detaje nga z.Arjan Xhelaj, drejtor i rrjetit akademik shqiptar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi