Megaoperacioni antidrogë “Tempulli”, dalin emrat e 25 personave të arrestuar në Korçë

Nga A2 CNN
14 Shtator 2023, 15:29 | Aktualitet

Detaje të reja kanë dalë në dritë sa i përket operacionit antidrogë “Tempulli”, që ka çuar në sekuestrimin e mbi 800 kg kanabis, 60 kg heroinë dhe 15 kg kokainë, në disa qarqe të vendit. Në total uniformat blu kanë vënë në pranga 233 persona për 296 masat e arrestit të lëshuara nga organet e drejtësisë, ndërsa 82 anëtarë të rrjetit të përbërë nga 23 grupe kriminale janë shpallur në kërkim.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani