Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Mjekësia në bojkot, studentët tre javë pa mësim, kërkojnë anulimin e ligjit

Nga A2 CNN
18 Tetor 2023, 17:34 | Aktualitet

Mësimi në fakultetin e Mjekësisë ende nuk ka nisur. Ka hyrë në javën e tretë bojkoti dhe protestat e studentëve të Mjekësisë së Përgjithshme. Refuzojnë të hyjnë në auditore duke e cilësuar të padrejtë ligjin që i ndalon të largohen nga Shqipëria pas studimeve. Edhe në ditën e 13-të protesta ka nisur nga fakulteti i tyre pranë QSUT për të marshuar drejt Ministrisë së Arsimit.

A2 CNN Livestream

A2 Business