Ndaluan importet ukrainase, Kievi padit Sllovakinë, Poloninë dhe Hungarinë në OBT

Nga A2 CNN
19 Shtator 2023, 16:49 | Aktualitet

Ukraina padit Sllovakinë, Poloninë dhe Hungarinë në Organizatën Botërore të Tregtisë, pas vendimit të këtyre shteteve për të ndaluar importet ushqimore nga Kievi. Ky i fundit pretendon se masa përbën shkelje të detyrimeve ndërkombëtare, por vendet e BE-së thonë se po mbrojnë fermerët vendas.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani