Nga kuajt e bardhë te portretet hipnotizuese, imazhet fituese të konkursit "Sony World Photography"

Nga A2 CNN
9 Shkurt 2022, 11:51 | Fotolajme

Kuaj të bardhë që vrapojnë në breg të detit; portrete hipnotizuese të njerëzve; një qytet “mbi re” në Seul, janë vetëm disa nga fituesit e konkursit fotografik “Sony World Photography”, për vitin 2022.

Në këtë garë, morën pjesë rreth 170 000 pjesëmarrës dhe në total më shumë 340 000 fotografi, u regjistruan nga 211 vende të ndryshme të botës, për edicionin e këtij viti. Në fotogalerinë e mësipërme, paraqiten disa nga 59 fotografitë e përzgjedhura nga juria vlerësuese e garës.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi