Një kamp stërvitor, taekwondo bashkon 130 sportistë nga 4 vende të rajonit 

Nga A2 CNN
18 Shkurt 2023, 16:38 | Sporte të tjera
Një kamp stërvitor, taekwondo bashkon 130 sportistë nga 4

Për herë të parë në Shqipëri u organizua një kamp stërvitor në Taekwondo me pjesëmarrjen e 130 sportistëve nga 4 vende të rajoneve përreth.

Kosova, Mal i Zi,  Greqia dhe Shqipëria u bënë bashkë  në këtë event me qëllimin e vetëm, masivizimin e sportit të Tekwondos.

‘’Po është hera e parë që ne vizitojmë Tiranën. Është një vend i mrekullueshëm. Kemi bërë shumë shokë të rinj. Kemi disa vite që merremi me Taekwondo dhe nuk mendojmë të heqim dorë për asnjë arsye”.

Organizatori i këtij kampi Julian Caca u shpreh se ky aktivitet nuk do të jetë i fundit në Teakowondo, por është vetëm fillimi i një pune të gjatë.

Në fund Çela premtoi se ky kamp stërvitor do të vazhdojë dhe në vitet në vazhdim për të rritur nivelin e sportit të Taekwondos jo vetëm në Shqipëri, por edhe vendet përreth.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli