Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

“Nuk varemi nga PL”, Paloka: Krijimi i një partie të re do të ishte gabim fatal

Nga A2 CNN
2 Tetor 2023, 22:24 | Aktualitet

Seanca e sotme e Kuvendit nuk kishte debate mes paleve pasi i dedikohet 1 here ne muaj problematikes se zgjedhësve. Kerkesa e vetme ishte ajo e Deputetit Luan Baçi që është përjashtuar nga Partia Demokratike, i cili i kerkoi Kryeparlamentares qe edhe deputetet jashte grupeve të kenë mundësi që të kenë fjalë në këtë seancë. Dhe të përjashtuarit e fundit nga Lulzim Basha e cojne zyrtarisht numrin në 19, ndersa nje shkresa qe i ka mberitur Kuvendit prej Bashes, numeron 24 deputetet, nga 59 qe PD fitoi ne 2021-in. Për zhvillimet në PD dhe opozitë, por edhe aksionet parlamentare të saj flasim sonte në Debat me Edi Paloka, Deputet i PD.

Dita jonë