Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Opozita e dëshpëruar? Baçi: Më të motivuar se kurrë, ndryshe nuk do kishim rezistuar në këto 2 vite

Nga A2 CNN
18 Tetor 2023, 21:49 | Aktualitet

Në mbledhjen e një dite më parë të grupit parlamentar, Sali Berisha dhe Gazmend Bardhi paralajmëruan një seancë jo normale punishmesh nesër në Kuvend. Referuar bllokimit të nismave të opozitës nga maxhoranca ata thanë se shumica pritet që të ketë pasoja. Madje sinjali u dha që sot, kur deputetët e opozitës braktisen punimet e komisioneve parlamentare. Kurse ne mbremje Sali Berisha ne nje takim me strukturat e Tiranes, tha se nis beteja qe nis neser nga deputetet nuk do te ndalet deri ne rikthimin e votes se lire. Por cila është strategjia për neser dhe ne vijimesi? Cilat do të jenë pasojat sic thote Berisha dhe Bardhi? Ç’produkt do të sjellë për shumicën e grupit parlamentar të PD-së ndërsa Kuvendi është njohur me shkresen e Lulzim Bashës se Gazmend Bardhi nuk është më kryetar grupi? Për keto shumë pikpyetje flasim në Debat këtë puntatë.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani