Pas Pique dhe Busquets, një tjetër yll largohet nga Barça

Nga A2 CNN
24 Maj 2023, 12:53 | Futboll

Barcelona po përjeton një epokë ndryshimesh. Pas tërheqjes së Gerard Pique dhe njoftimit të Busquets, para disa ditësh, që nuk do të vijojë karrierën me katalanasit, tani është Jordi Alba, i cili i ka komunikuar të njëjtën gjë klubit.

Sipas “Marca”, mbrojtësi i majtë ka edhe një vit kontratë, por ka vendosur që të largohet.

Spanjolli veteran këtë sezon e humbi vendin në formacion, pasi trajneri Xavi ka preferuar të aktivizojë të riun Balde si titullar.

https://a2news.com/2022/11/03/e-papritur-pique-njofton-terheqjen-nga-futbolli/
https://a2news.com/2023/05/10/busquets-largohet-nga-barcelona-ne-fund-te-sezonit/

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024