Prezantohet Lamborghini i së ardhmes

Nga A2 CNN
23 Gusht 2023, 17:59 | Fotolajme

Lamborghini i së ardhmes është prezantuar dhe e ka emrin Lanzador. Marka italiane ka prezantuar në Javën e Makinave Monterey konceptin e modelit të ri, që do të jetë tërësisht elektrik.

Ndryshe nga modelet e zakonshme të Lamborghini, Lanzador do të jetë më e ngritur nga toka, por gjithsesi do të ketë një ADN sportive.

https://a2news.com/2023/07/25/ringjallet-lamborghini-diablo/
https://a2news.com/2023/02/13/lamborghini-prezanton-dy-bisha-unike-me-motor-v12/

A2 CNN Livestream

A2 Sport