Protesta e opozitës, Balla: Aleanca e rublave mori porosi nga Moska

Nga A2 CNN
12 Nëntor 2022, 19:34 | Politikë
Protesta e opozitës, Balla: Aleanca e rublave mori porosi nga Moska

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, reagoi pas protestës së opozitës para kryeministrisë, duke quajtur Sali Berishën dhe Ilir Metën si të dëshpëruar.

“Aleanca e Rublave është përditë e më e lexueshme, çdo ditë e më e tërbuar, prej sonte edhe më e dëshpëruar! Rublat vazhdojnë të financojnë aleancën, njëlloj si në 2011 kur dhanë votën kundër Kosovës, e vetë Shqipërisë dhe pro Rezolutës famëkeqe të shkruar në Kremlin, që lemerisi botën me gjoja trajtime çnjerëzore dhe trafiqe organesh nga UÇK! Opozita e rublave është e zhytur thellë në thesin e parave ruse. Porosia për sot nga Moska ishte që të mos kishte asnjë fjalë apo zë kundër agresionit rus në Ukrainë. Dhe bedelat e Putinit në Tiranë e zbatuan. Turp!”, tha Balla përmes një postimi në Facebook.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024