Aksident i rrallë në Xhiron e Italisë, qeni i rrugës rrëzon çiklistin

Nga A2 CNN
11 Maj 2023, 08:23 | Futboll
Aksident i rrallë në Xhiron e Italisë, qeni i rrugës

Një çiklist ka pësuar një aksident të çuditshëm gjatë etapës së pestë të Xhiros së Italisë.

Remco Evenepoel u rrëzua në tokë nga një qen rruge, i cili iu sul papritur.

Belgu i ekipit Soudal-QuickStep u ngrit sërish pas disa minutash dhe vijoi etapën, por u rrëzua sërish nga fundi i saj, kësaj radhe për shkak të rrugës së lagur nga shiu.

https://youtu.be/0l6GVMVIQJo?t=131

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi