Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 0%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 0%

“BE nuk i sheh veprimet e tij, Krasniqi: Vuçiç gati për luftë për ta kthyer Serbinë në Kosovë

Nga A2 CNN
27 Shkurt 2024, 21:02 | Ballkani

“Vuçiçi gjatë gjithë kohës po bëhet gati për luftë, ndërsa vazhdon të flasë për paqe”. Kështu nënvizon profesori Milazim Krasniqi.

Ai kritikon Bashkimin Europian se po u beson fjalëve të presidentit serb dhe se nuk dëshiron t’i shohë veprimet e tij.

“Madje as sulmin terrorist në Banjskë sikur BE-ja nuk e ka parë. Nëse nuk është fjala për një dioptri daltoniste, atëherë mund të jetë fjala për një plan okult për ta rikthyer Serbinë në Kosovë. Janë bërë pishman mbi pavarësinë e saj. Zbatimi i planit po fillon me dinarin”, shton më tej profesori i njohur. 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi