Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Tragjedia e radhës në brigjet greke, mbytet anija me emigrantë në Levos, 3 të vdekur, 15 të zhdukur

Nga A2 CNN
10 Janar 2024, 09:17 | Ballkani

Tragjedia e radhës në brigjet greke, mbytet anija me emigrantë

Një tjetër tragjedi është regjistruar, mëngjesin e sotëm, në Levos, ku si pasojë e përmbytjes së një anije me emigrantë, kanë humbur jetën 3 persona. Ngjarja ndodhi pranë Agios Georgios Loutropolis Thermi.

Sipas informacioneve të para nga roja bregdetare, një person është dërguar në spital, tetë të tjerë janë gjetur në tokë në një zonë shkëmbore dhe nëntë të tjerë në një zonë malore.

Sipas mediave greke, anija me emigrantët e paligjshëm ishte nisur nga brigjet e Turqisë. Sipas dëshmive, në mjetin lundrues ndodheshin gjithsej 36 persona, ndërkohë që 15 emigrantë rezultojnë të zhdukur.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi