Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Aksident tragjik gjatë garës së “Rally”-t në Hungari, makina përplas turmën e spektatorëve

Nga A2 CNN
24 Mars 2024, 18:33 | Bota

Aksident tragjik gjatë garës së “Rally”-t në

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë të diel gjatë garës së “Rally”-t “Esztergom-Nyerges” në Hungari, ku raportohet se 4 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa 8 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Mediat lokale raportojnë se një makinë ka humbur kontrollin gjatë garës dhe ka përplasur një turmë me spektatorë.

Deri tani është raportuar se 4 spektatorë humbën jetën në vendin e ngjarjes, ndërsa 8 të tjerë u dërguan në spital për të marrë ndihmën mjekësore. Ndërkohë, gara është ndërprerë menjëherë.

A2 CNN Livestream

Dita jonë