Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Paralajmërimi i fortë i Medvedev: Do të përgjigjemi me armë bërthamore, nëse Kievi përdor raketat me rreze të gjatë veprimi

Nga A2 CNN
11 Janar 2024, 15:23 | Bota

Paralajmërimi i fortë i Medvedev: Do të përgjigjemi me

Nëse Kievi përdor raketa me rreze të gjatë veprimi të furnizuar nga Perëndimi, kundër vendeve të lëshimit në Rusi, Moska mund të përgjigjet me armë bërthamore. Këtë paralajmëroi ish-presidenti rus Dmitry Medvedev në kanalin e tij në Telegram.

“Zbatimi i një plani të tillë nga Kievi mund të konsiderohet agresion kundër Federatës Ruse me armë konvencionale që vë në rrezik vetë ekzistencën e shtetit dhe për këtë arsye mund të shkaktojë hakmarrje bërthamore”, tha Medvedev.

"Të gjithë trashëgimtarët e Hitlerit, Musolinit, Petainit dhe të tjerëve që mbështesin nazistët në Kiev sot në Evropë, duhet ta mbajnë mend këtë", përfundon ai.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli