Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Rrëzohet helikopteri i Gardës Kombëtare të SHBA në Teksas

Nga A2 CNN
9 Mars 2024, 08:13 | Bota

Rrëzohet helikopteri i Gardës Kombëtare të SHBA në

Një helikopter që fluturonte mbi kufirin midis Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës në Teksas u rrëzua, duke vrarë dy ushtarë të Gardës Kombëtare dhe një agjent të Patrullës Kufitare.

Lajmi është bërë e ditur ushtria, sipas të cilës një tjetër ushtar në bord u plagos.

Helikopteri UH-72 Lakota u caktua në misionin e sigurisë kufitare të qeverisë federale kur u rrëzua pranë qytetit të Rio Grande. Policia po heton shkaqet.

A2 CNN Livestream

Dita jonë