Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Tjetër incident në Shtëpinë e Bardhë, makina përplaset me murin rrethues

Nga A2 CNN
9 Janar 2024, 07:47 | Bota

Tjetër incident në Shtëpinë e Bardhë, makina

Një makinë është përplasur me gardhin rrethues të Shtëpisë së Bardhë në Shtetet e Bashkuara, duke ngritur në këmbë policinë e Uashingtonit dhe shërbimet sekrete që sigurojnë zonën.

Sipas të dhënave paraprake, një mjet është përplasur me kangjellat e kompleksit, teksa drejtuesi i tij është arrestuar në kushtet e flagrancës.

Zëdhënësi i shërbimeve sekrete, Anthony Guglielmi, deklaroi për mediat se ende nuk dihet dinamika e kësaj ngjarjeje, teksa drejtuesi i mjetit po merret në pyetje për të zbuluar qëllimet e tij.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi