Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Tronditet Vjena, tre gra vriten me thikë brenda një shtëpie publike

Nga A2 CNN
24 Shkurt 2024, 17:44 | Bota

Tronditet Vjena, tre gra vriten me thikë brenda një shtëpie

Policia ka arrestuar një burrë pasi tre gra u vranë brenda një shtëpie publike në kryeqytetin austriak, Vjenë.

Një dëshmitar kishte zbuluar gjurmë gjaku jashtë ndërtesës, që ndodhet pranë lumit Danub, dhe lajmëroi policinë të premten në mbrëmje.

Gratë u gjetën të vrara me prerje në trup, çka besohet të jenë plagë të shkaktuara nga thika", tha zëdhënësi i policisë Philipp Hasslinger.

Një 27-vjeçar azilkërkues nga Afganistani u arrestua në afërsi të shtëpisë publike teksa mbante një thikë në dorë, e cila dyshohet të jetë arma e krimit.

Policia gjeti një grua të katërt brenda shtëpisë publike dhe ajo po merret në pyetje nga oficerët si dëshmitare okulare. Identiteti i tre viktimave mbetet i paqartë, por shtëpia publike është në lagjen e 20-të të Vjenës, një nga më të varfrat e qytetit.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani